Protherm kombi bakımı her sene düzenli olarak yapılması gereken bir işlem olup kullanıcıların bu bakımları aksatmadan düzenli olarak yaptırması gerekmektedir. Gerek siz ve ailenizin can güvenliğiniz için gerekse enerji tasarrufu sağlamak için kombilerin bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımları lynx kombi servisini arayarak istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Lynx kombi servisimizi aradıktan sonra arızanızla ilgilenecek olan görevli teknisyenimiz size ulaşıp müsaitlik durumuna göre hemen arızaya müdahale edecektir.

 

Yıllık yapılan bakımlar ;

  • Petek filtresinin temizlenmesi
  • Genleşme tankının havasının kontrolü
  • Sıcak su ve petek kontrolü
  • Baca fanı temizlenmesi
  • Çakmak ayarlarının temizlenmesi
  • Modülasyon kontrolü
  • Sıkışmış parçalarınızın tekrar aktif hale getirilmesi
  • Yakın zamanda sıkıntı çıkaracak olan parçaların belirlenip kullanıcıya bilgi verilmesi
  • Cihaz ile ilgili kullanım bilgisi verilmesi

LYNX KOMBİ  BAZI ARIZA KODLARI

LYNX F1 Arıza Kodu:

Limit termostatı aşırı kullanıldığı için kombinin bir süre kullanılmayacağını belirten arızadır.

LYNX F2 Arıza Kodu:

Sıcak su sensöründen kaynaklanan arızalarda f2 arıza koduyla karşılaşırsınız.

LYNX F3 Arıza Kodu:

Kalorifere giden su sensöründe arıza olduğunu gösterir.

LYNX F4 Arıza Kodu:

Kombide ya iyonizasyon arızası meydana gelmiş yada gaz girişinin yetersiz olduğunu gösteren arıza kodudur. Gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer vanalar açık ise cihazının bar ayarlarına bakın suyu azaldıysa yada tamamen bittiyse kombiden herhangi bir verim alamazsınız.

LYNX F5 Arıza Kodu:

Hava akış hatası meydana geldiğinde ortaya çıkan arıza kodudur. Eğer lynx kombiniz uzun süre çalışmadıysa petekler hava yapmış veya pompa sıkışmış olabilir.Peteklerden hava almak için yan taraflarında bulunan kollardan peteğinizin havasını almanız mümkündür.

LYNX F 11 Arıza Kodu:

Kombide devir daim sorunu mevcuttur. Yani devir daim pompasında sıkışma söz konusu olabilir. Sorun eğer pompanın sıkışmasıysa servisimizi arayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz fakat arıza sıkışma kaynaklı değilse parça değiştirme gerekebilir.

Bu arızalardan herhangi biriyle karşı karşıyaysanız eğer çözümünü sağlayamıyorsanız kombi servisimizi arayarak özel eğitimli personellerimizden destek alabilirsiniz.Lynx Kombi Servisi olarak sizlerin güvenliğinizi ve konforunuzu her zaman ön planda tutarak, hatırlatmak isteriz ki zamanında ve profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan işlemlerin telafisi güç ve daha fazla masraflı olacaktır.

Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alo Servis
Whatsapp Servis
Whatsapp Servis
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?