Gereken durumlarda cihazın kumanda panosunda yer alan dijital gösterge üzerinde ikaz kodları oluşur. Leon kombi kullanıcıları için arıza ve çözüm tablosu şu şekildedir;

F0 Arıza Kodu:

Düşük basınç hatasını gösterir. Kalorifer tesisat suyunun basıncının 1 bar’ın altına düştüğünde veya 3 bar’ın üstüne çıktığında LCD ekranda anahtar sembolü yanar ve F0 kodu görünür.

F1 Arıza Kodu:

Su sıcaklığının aşırı artması ve cihaz bünyesinde yer alan NTC sensörlerinin de devreye girmemesi durumunda cihazınızı emniyete alır. Kumanda panelinde ki reset yazısı ve anahtar sembolü yanar. Bu durumda lütfen size en yakın leon kombi servisine ulaşarak arızayı bildiriniz.

F2 Arıza Kodu:

Kullanım suyu sensöründe problem olduğunda ekranda anahtar sembolü yanar. Cihaz tesisat suyunun belirli sıcaklık değerleri arasında çalışabilir.

F3 Arıza Kodu:

Tesisat suyu sensöründe problem olduğunda ekranda bu arıza kodu ile karşılaşırsınız. Cihaz kendini emniyete alır.

F4 Arıza Kodu:

Kombinize giren gazın kesilmesi durumunda cihaz kendini emniyete alır. Bu durumda reset düğmesine bir kez basınız. Sorun devam ediyorsa eğer servise bildiriniz.

F5 Arıza Kodu:

Kombinizde kullanılan hava akışı anahtarı sayesinde atık gaz çıkışı veya taze hava girişi sırasında herhangi bir problem meydana gelmesi durumunda cihazınız kendini emniyete alır. Kumanda panelinde bu arıza kodunu görürsünüz. Reset düğmesine basarak sorunu çözebilirsiniz.

F6 Arıza Kodu:

Dış hava sensöründe problem olduğunda karşılaşacağınız koddur. Cihaz dış hava sensörü olmadan ön panel üzerinde ki  tesisat suyu sıcaklık ayar düğmesiyle çalışmasına devam edebilir.

LEON KOMBİ SERVİSİ KULLANICI BİLGİLENDİRME

Cihazınızın kablosundan, elektrik tesisatına elektrik bağlantısı ücretsiz ilk çalıştırma esnasında sadece yetkili servislerimiz tarafından yapılacaktır. Cihaza zarar verilmesi durumunda cihaz garanti kapsamında değerlendirilmez, ücrete tabii tutulup gereken servis bedelinin karşılanması halinde gerekli servis işlemleri yapılmaktadır. Kombiye fabrikasyon olarak bağlı olan elektrik kablosu özel bir kablodur değiştirilmek istendiğinde yetkili servislerimiz tarafından değişimi yapılmaktadır. Oda termostatlarının bağlantısı yalnızca leon kombi servisleri tarafından yapılmaktadır.

Siz ve ailenizin can güvenliği için herhangi bir arızada ilk olarak yetkisi servislerimize ulaşarak özel eğitimli ve deneyimli personellerimizden yardım isteyiniz.

Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alo Servis
Whatsapp Servis
Whatsapp Servis
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?